Napowietrzacz do akwarium Aquael OXYPRO 150

 Specjalnie dla Was zamówiłam napowietrzacz. Brzęczyk ten jest - jak praktycznie wszystkie moje sprzęty akwarystyczne - z firmy Aquael. Szczerze, tej firmie ufam najbardziej.

Cena - 100 zł

No dobra najmniej nie kosztuje. Pytanie tylko, czy jest wart swojej ceny?
 Zielona dioda wskazuje nam, że brzęczyk pracuje. Kręcąc pokrętłem ustawiamy szybkość przepływu powietrza, co daje ilość bąbelków.
Zielony kolor zwiększa, bądź zmniejsza wtedy swą intensywność.

Jedyna część, jaka może się zużyć to membrana, którą wprawia się w drganie. Jest ona łatwo dostępna do dokupienia, jako część zamienna.

Produkt jest reklamowany, jako niezwykle CICHY. Technologia "DOUBLE SILENCE". Czy tak faktycznie jest? Hmm... na pewno jeśli chodzi o niższe obroty, bądź średnie - sprawdza się. Ale przy najwyższych trudno go nie usłyszeć. Jego ogromnym plusem są zbudowane odpowiednio gumowe nóżki, dzięki którym mimo wibracjom - napowietrzacz nie przesuwa się.
 Niestety nigdzie nie widziałam informacji o tym, że w zestawie nie ma dołączonego wężyka, co osobiście uważam za jedyny minus tego sprzętu. Jeśli nie masz specjalnego wężyka, możesz użyć tego, który jest dołączony do inhalatorów, nebulizatorów, maseczek. Musisz odciąć końcówki i możesz korzystać.

 Do napowietrzacza dołączona jest za to końcówka do wężyka, która - trzeba przyznać - sprawdza się wyśmienicie. Zapobiega ona wylaniu się wody z akwarium w razie wyłączenia prądu, przy postawieniu brzęczyka poniżej tafli wody. Dzięki temu nasz sprzęt i mieszkanie będą całe.

Jeśli ktoś chce się zapoznać z instrukcją, to dodaję zdjęcie.













Czy kupowanie kamieni napowietrzających, listew, czy innych wynalazków jest konieczne?
Osobiście uważam, że nie. Wystarczy wziąć wężyk i poprzecinać go dość mocno nożyczkami.

Taki jest efekt końcowy. Osobiście uważam, że warto. Ryby mając więcej powietrza rozpuszczonego w wodzie, przestają kręcić się jedynie przy tafli, a zaczynają zajmować się tym, czym dany gatunek powinien się zajmować ;)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wysypka tarłowa

Sposób na glony i krystalicznie czystą wodę

Słówko o ampulariach