Krewetki Red Cherry - Neocaridina davidi
Jedyne jej wymagania, to tak naprawdę dużo roślin, najlepiej mchów, ciemny żwir dla wybarwienia i brak chloru w wodzie – na który są niezwykle wrażliwe. Są to czyściochy w akwarium, z natury padlinożerne.
Jak odróżniamy samca od samiczki? Samiec jest bardzo delikatnie zaczerwieniony – samiczka wręcz przeciwnie, jest intensywnie czerwona, aczkolwiek raczej nie na całej powierzchni a plamkami.
Rozmnażanie nie jest skomplikowane. Krewetki krzyżują się na parę sekund, po czym odpływają od siebie, a samiczka zapłodnione jaja przytrzymuje pod odwłokiem tylnymi łapkami, dbając o nie. Po ok.40 dniach następuje wylęg i pojawiają nam się krewecie wnuki.
Krewetki te są na tyle maleńkie, że w akwarium 25l, może ich być nawet 20.
Gdy zrzucają pancerz, zazwyczaj chowają się – jeśli zapewnimy im dobre warunki – w gęstwinie i zginają odwłok w kierunku głowy, co wygląda dla nas jak zgięcie w literę U. Pancerza pod żadnym pozorem nie wyrzucamy – to cudowne źródło wapnia dla krewetki na następny pancerz.
Dla dobrego wybarwienia pancerza, ważne jest podrzucenie im co jakiś czas pokarmu z dużą ilością karotenu – dynia, marchewki gotowane, itd.
Komentarze
Prześlij komentarz